Park maszyn - Automaty tokarskie

Automaty tokarskie CNC grają główną rolę w każdym przedsiębiorstwie zajmującym się usługami CNC. Podczas obróbki skrawaniem to właśnie zaawansowany technologicznie park maszynowy ma największy wpływ na jakość, precyzję oraz tempo pracy. Dzięki nowoczesnym maszynom CNC możliwa jest szybka realizacja projektów nawet najbardziej skomplikowanych detali, i to przy zachowaniu najwyższej jakości obróbki.

W naszej firmie wykorzystujemy 12 automatów tokarskich sterowanych numerycznie oraz jedną frezarkę. Są to maszyny pochodzące od najlepszych producentów, wykorzystujące nowoczesne technologie do obróbki metalu. 

Star SR32 typ JN

    Star SR32 typ JN należy do automatów tokarskich CNC z przesuwnym wrzeciennikiem. Został on zaprojektowany z myślą o bardziej ekonomicznej produkcji części toczonych w zakresie dużych średnic. SR-32JN jest wersją automatu tokarskiego SR-32J, który posiada stały wrzeciennik. Model JN wykorzystuje sprawdzone zalety maszyny Star także w przypadku toczenia konwencjonalnego. Jest narzędziem równie wszechstronnym i cechującym się wysoką prędkością, co tokarki z głowicami przesuwnymi, przy czym nie wymaga zastosowania tulei prowadzącej. Wyróżnia się dużą wydajnością ze względu na lepsze wykorzystanie surowca. SR-32JN umożliwia m.in. wiercenie kątowe, wiercenie głębokich otworów czy walcowanie gwintów.


Maks. średnica -Ø 32 mm


Star SR32 typ JN

Star SR10J

    Kompaktowa obrabiarka w dużej rodzinie! Automat tokarski CNC z przesuwnym wrzeciennikiem Star SR-10J jest kompaktowy, szybki i bardzo wydajny. Ustanawia on nowe standardy w dziedzinie obróbki skrawaniem CNC dla detali o średnicy do 10mm i oferuje użytkownikowi liczne zalety obróbki, które nie są normalnie dostępne w tym zakresie średnicy.  Duża wydajność, małe zewnętrzne wymiary i wysoki poziom standardowego wyposażenia zapewniają elastyczną produkcję Twoich detali. 


Maksymalna średnica-  Ø10 mm.

Star SR10J

Star SR-20J

    Star SR-20J jest następcą sprawdzonego automatu tokarskiego SR-20R II – posiada przy tym większą moc oraz dodatkowe możliwości obróbki skrawaniem. W nowszej wersji maszyny zaprojektowano lepszą konstrukcję, poprawiono także jej ergonomiczność. Maszyna posiada aż 30 narzędzi skrawających, umożliwiających wiercenie poprzeczne, frezowanie, rowkowanie czy głębokie wiercenie. Star SR-20J posiada też niezależne wrzeciono pomocnicze i kontrolę współrzędnych biegunowych.

Maksymalna średnica- Ø20 mm

Star SR-20J

Star ECAS-32T

Star ECAS-32T należy do automatów tokarskich CNC, zapewniających świetne osiągi w przypadku komponentów wymagających największej precyzji, stosowanych w takich sektorach, jak przemysł lotniczy czy medyczny. Dzięki dwóm głowicom oraz obszernej przestrzeni roboczej pozwala na osiągnięcie najwyższej precyzji przy równoczesnym krótkim czasie realizacji. Z pomocą star ECAS-32T można osiągnąć świetną jakość elementów, wykonywanych z materiałów różnego typu. 


Maksymalna średnica- Ø32 mm

Star ECAS-32T

FABER CNC jest firmą certyfikowaną zgodnie z normą PN-EN ISO 9001:2015.

Posiadany certyfikat spełnia podstawowe wymagania naszych klientów co do jakości produkcji.

certificates
certificates